Netricoin, piyasada popülerlik kazanan ve kripto paralara ilgi duyan yatırımcıların ilgisini çeken yeni bir üründür. Tecrübeli yatırımcılar ile piyasaya ilk kez adım atan kişiler bu kapsamlı eğitim seti ile bilgi dağarcıklarını genişletmeyi amaçlamaktadırlar. Bu ürün neden rağbet görüyor? Popülerliğinin nedeni ne? Kullanıcıların Netricoin ile ilgili görüşleri neler? Aşağıdaki metinde bu sorulara cevap arayacağız.

Dijital paraya yatırım

Yatırım yapılacak varlığın ne olduğuna bakılmaksızın, ilk olarak uyulması gereken kural, “yatırım yaptığın varlığı tanı” olmalıdır. Farklı varlık türleri ve kategorileri farklı olaylardan etkilenebilirler veya farklı stratejiler gerektirebilirler. Piyasayı yakından etkilemesi muhtemel günlük olayların izlenmesi de oldukça önemlidir. Görece küçük çaplı olayların ardından bile ani fiyat artış ve düşüşleri göstermeye yatkın kripto paralarda bu çok daha önem kazanmaktadır.

Belirli varlıklarla ilişkili risk seviyelerinin de iyi bilinmesi gerekmektedir. Genelde, yüksek kazanç sağlaması muhtemel yatırımlar aynı zamanda yüksek risk taşırlar. Öte yandan, daha güvenli yatırım araçları ise sabır gerektirirler ve herhangi bir kazanç elde edebilmek için uzun yıllar beklemek gerekebilir.

Dolayısıyla, birçok yatırımcı kariyerlerinin belirli bir etabında portföylerini çeşitlendirme yoluna giderler. Basitçe açıklayacak olursak bu terim, farklı özelliklere ve risk seviyesine sahip birden fazla varlığa yatırım yapmak anlamına gelmektedir. Böylece bu varlıklardan birisi başarısız olduğunda diğerleri oluşabilecek zararları telafi edebilirler. Genelde “klasik” borsada daha yaygın olan bu teknik kripto piyasasındaki birçok yatırımcı tarafından da uygulanmaktadır.

Geleceği parlak bir tercih

Özellikle iki kripto para birimi yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Bunlar, Stellar Lumens ve Bitcoin Cash’tır.

XLM olarak da bilinen Stellar Lumens, Stellar adlı popüler platformda işlev gören bir tokendir. Platformun kurucuları, dünyanın en uzak ve fakir bölgelerinde bulunan insanların bile kolay, hızlı ve düşük masraflı ödeme işlemleri gerçekleştirebilmelerini sağlamayı amaçlamaktadırlar. Bu fikrin uygulamaya konulabilmesi için Stellar dünya genelinde birçok kuruluşla iş birliği yaparak tanınır hale gelmiştir.

Bcash veya BCH olarak da bilinen Bitcoin Cash ise mal ve hizmet karşılığı hızlı ve güvenli ödeme yapmayı sağlayan bir coindir. Adından da anlaşılabileceği üzere, “klasik” Bitcoin türevidir ve aynı sistemi baz almaktadır. Ancak Bcash BTC’nin kopyası olmakla kalmaz. Bitcoin Cash, Bitcoin’in birçok kullanıcıyı cezbeden avantajlarına sahip olmasının yanı sıra Bitcoin’de görülen yavaşlık ve ölçeklenebilirlik sorunlarından arındırılmıştır. Dolayısıyla Bitcoin’in doğal bir “halefi” olan BCH, Bitcoin’in tüm özelliklerine sahiptir ve daha hızlı, istikrarlı ve güvenli bir sisteme dayanmaktadır.

Her iki kripto para işlevleri ve potansiyelleri nedeniyle yoğun ilgi görmektedir. Dahası, bazı yatırımcılar kripto portföylerini çeşitlendirmek amacıyla bu iki kripto para birimini beraber kullanmaktadırlar. Birbirlerinden farklı olduklarından birbirlerini etkilemezler ve yüksek kazanç sağlayan geleceği parlak para birimleri olarak göze çarpmaktadırlar. Bu nedenle bu kripto para birimlerine gösterilen ilgi her geçen gün daha da artmaktadır.

Öğrenme ve pratik – Netricoin

Netricoin seti özenle seçilmiş kapsamlı eğitim materyalleri içerir. Başlangıç ya da orta seviye yatırımcılara yönelik bu materyaller, yeni bilgilerin en rahat bir şekilde edinilmesini sağlamayı ve yatırım dünyası ile ilgili bütün bilgilere erişmelerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Setlerde webinar serileri, e-kitaplar, makaleler ve müşterilerin önemli kavramları, terimleri, kuralları ve örnekleri içselleştirmelerini amaçlayan ek eğitim materyalleri bulunmaktadır. Bütün bunlar özel olarak hazırlanmış bir eğitim platformu üzerinden sağlanmaktadır ve kullanıcı bu materyallere istediği an erişebilmektedir.

Dahası, Netricoin seti ile birlikte söz konusu materyallerde ele alınan BCH ve XLM kripto paralardan 50/50 oranında bir miktar hediye olarak verilmektedir. Bu hediye, kariyerinin başındaki yatırımcılar için özellikle iyi bir fırsattır çünkü setteki teorik bilgilerin pratiğe dökülmesine yardımcı olmasının yanı sıra aynı anda iki varlığın yönetilmesi konusunda pratik yapılmasını da sağlamaktadır.

Nasıl elde edilir?

Set sipariş etme süreci oldukça basittir. Belirli bir ürünü seçtikten sonra forma kişisel bilgilerini ve e-mail adresini girmek yeterlidir. Sipariş gönderildikten sonra verilmiş olan e-mail adresine sipariş teyidi gelecektir. Eğer bu teyit mesajı gelmezse SPAM klasörünü kontrol edin veya müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

Birkaç gün içerisinde, müşterinin verdiği adrese bir paket iletilecektir. Müşterinin kimliğinin teyit edilmesi işlemi tamamlandıktan ve ürün karşılığı ödeme gerçekleştirildikten sonra, eğitim platformundaki hesabınızı aktive etmek, eğitim materyallerine ve hediye kripto paralara erişebilmek için gönderideki talimatlara uyunuz.

Müşterilerin sorularına cevap almak ve süreçle ilgili sorunlarını çözüme kavuşturmak amacıyla müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeleri mümkündür.

Netricoin ile ilgili müşteri görüşleri

Müşterilerin fikirlerini almak ve görüşlerine değer vermek iş dünyasının altın kurallarından birisidir. Netricoin bu kurala uygun olarak, kullanıcıların görüş, öneri ve şikayetlerini bildirebilecekleri anketler düzenlemektedir. Bu anketlerin sonuçları açık ve nettir:

  • Müşterilerin %67’si şu ifadeye katıldıklarını belirtmektedir: “Netricoin seti kripto paraların (BCH ve XLM) özelliklerini anlamama çok yardımcı oldu”
  • Müşterilerin %26’sı yeni bir set almayı planlamaktadır
  • Müşterilerin %71’i setin kullanımının “kolay ve anlaşılır” olduğunu belirtmektedir
  • Müşterilerin %83’ü şu ifadeye katılmaktadır: “sipariş ettiğim setten memnunum!”

En sık bildirilen sorun, e-mailin spam klasörüne gelmesidir ki Netricoin seti bu soruna dikkat çekmektedir ve müşterilerini konuyla ilgili uyarmak suretiyle mümkün olduğunca sorunsuz ve hatasız bir satın alma tecrübesi sağlamayı amaçlamaktadır. En sık bahsedilen olumlu özellik ise hediye paranın hazır bir cüzdanda muhafaza edilmiş halde verilmesidir. Böylece kripto para dünyasına ilk kez adım atan kişiler bilgi dağarcıklarını genişletme konusuna yoğunlaşabilmekte, dijital cüzdan seçme, oluşturma ve emniyet altına alma işlemlerini tek başlarına yapmak zorunda kalmamaktadırlar.

Kripto para piyasası birçok kişinin “klasik piyasa” olarak adlandırdığı piyasadan çok farklıdır. Buna rağmen bazı kurallar aynıdır ve stratejiler piyasa şartlarına adapte edilmektedir. Kripto paralara yatırım yapmadan önce olası riskleri göz önünde bulundurmak, sabırlı olmak ve her şeyden önce yatırım yapmak istediğiniz varlıkları iyi tanımak önemlidir. Dolayısıyla, kripto piyasası ve bu piyasada işlem gören varlıklar ile ilgili bilgi dağarcığınızı genişletmek için biraz zaman ve para harcamakta fayda vardır. Bunun için Netricoin setinde bulunan materyaller gibi profesyonel eğitim materyalleri kullanmak iyi bir fikirdir. Müşteri görüşleri açık ve nettir: Bu, bilgi dağarcığınız ve geleceğiniz için iyi bir yatırımdır.


0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *