Investováním do kryptoměn je možné nechutně zbohatnout. Můžete však přijít io všechny své peníze. Jak mohou být obě tato tvrzení pravdivé najednou? Stejně jako většina investic, i kryptoměny přicházejí s riziky, ale také s obrovskými potenciálními výnosy. Avšak, pokud jste začátečník, nevyplatí se jít hned na burzu – existují i ​​jiné, lepší způsoby fungování, které vás naučím.

Investice do kryptoměn… pravda či výmysl

Na úvod se podívejme na některé zajímavé aspekty trhu s kryptoměnami a definujme, zda se do nich vyplatí investovat.

Při koupi kryptoměn se můžeme vystavit určitým rizikům, které na tradičních finančních trzích nejsou tak běžné. Nejhorší riziko? Hackeři na darknetu. Je nepravděpodobné, že bychom na to natrefili při nákupu akcií nebo dluhopisů. Burzy kryptoměn jsou citlivé na hacking a jinou trestnou činnost. Tyto narušení bezpečnosti v minulosti vedly k významným ztrátám a ti, kterým byly ukradeny jejich digitální měny, se s nimi už nikdy nesetkali. Představte si, že máte na burzovním účtu ekvivalent několika milionů dolarů, a najednou celá burza zmizí. A nic se s tím nedá udělat.

Podvody jsou běžné i v tomto oboru. Zločinci, kteří vám slibují oslnivé zisky, obvykle nejsou schopni splnit své vysoké přísliby, protože příliš často prodávají kočičí zlato, a ne legitimní blockchainové projekty. Investoři, kteří si koupí tento podvod, mohou kvůli své naivitě utrpět velké ztráty.

A navíc, přechovávání kryptoměn není tak snadné jako ukládání akcií nebo dluhopisů. Ačkoli burzy nákup a prodej mincí usnadňují, mnoho lidí nerado ukládá svá digitální aktiva na burzách kvůli výše uvedenému riziku hackerů.

Kryptoměny však mohou být rájem pro investory. Proč? Navzdory novinovým zprávám o senzačních výkyvech trhu je realita taková, že standardní trhy obvykle kolísají pouze o 1 nebo 2 % za den. Takové výkyvy zřídka ovlivňují peněženku průměrného investora: většina individuálních investorů myslí v dlouhodobé perspektivě. Máte akcie? Držíte jejich celé měsíce. Možná roky. Můžete si nechat své dluhopisy až do důchodu.

Pohyby na trhu s kryptoměnami se podobají standardnímu trhu, ale na steroidech. Podívejme se na tyto statistiky:

  • 25. června 2019 byla cena Ethereum 335,10 USD. 16. července měla mince hodnotu 205,86 $. To je 40% pokles hodnoty za 21 dní.
  • 7. února 2019 měl Bitcoin hodnotu 3 451,55 USD. 9. července to bylo 12 647,99 $. To je 3,6-násobné zvýšení za přibližně 150 dní.

Investice do kryptoměn vyžaduje jiný úhel pohledu. Conway to definuje nejlépe: “kryptoměna není investice, je to druh víry”. Tento základ vám umožní vyvinout novou úroveň tolerance pro “velmi nízké” a potenciálně “velmi vysoké” úrovně zisků a ztrát.

Pamatujte, že při investování do kryptoměn existují dny, kdy největší investoři mohou dosáhnout zisk 1 milion dolarů, a dny, kdy je možné ztratit 500 000 dolarů. To je pravděpodobně to, co ke kryptoměnám přitahuje tolik lidí!

Můj první bitcoin… jak jej získat

Stejně jako při investicích, přechovávání bitcoinu se může zdát komplikované. Bitcoinová peněženka není fyzickým prvkem, ale programem na ukládání a obchodování s bitcoin. Jinými slovy, existuje jako bankovní účet, jen vy si nemůžete zvolit “peníze” v nedigitálních podobě a nemáte záruku, že o své prostředky nepřijdete.

Čtyři typy bitcoinových peněženek jsou stacionární počítače, mobilní zařízení, webové stránky a fyzický hardware.

Dobře, předpokládejme, že jsme vyřešili problém s peněženkou. Kde koupit kryptoměnu? Nenajdete ji v bankách a na většině míst spojených se standardními aktivy. Kryptoměny mají svá vlastní samostatná obchodní místa.

Kdysi byly populární kryptomenové burzy. Pamatujete si však, co jsem napsal o bezpečnosti burz? Právě burzy se nejčastěji stávají oběťmi hackerských útoků a podvodů. A ne ledajakých! Nejvážnější útok na burzu vyústil do ztrát několika miliard amerických dolarů, díky čemuž se tento podfuk stal jednou z největších loupeží v historii… ale většinou o ní slyšeli pouze nadšenci investic.

Na webu nebo ve velkoměstě někdy narazíte na směnárnu s velkým logem bitcoinu. Jedná se o stacionární směnárnu kryptoměn, která je velmi často spojena s běžnou směnárnou. Stacionární směnárnu, kde si můžete koupit pouze kryptoměnu, se nevyplatí otevírat. Online výměna měn je mnohem pohodlnější volbou, protože celá operace probíhá přes internet, aniž byste opustili svůj domov. Na směnárny útočí hackeři méně často než na burzy, ale… co myslíte, existují ještě jednodušší způsoby, jak získat virtuální mince?

Je něco jednodušší? …sáhněte po balíčku

Na začátek jeden citát a pak se dostanu k věci:

“Finanční klid není darem. Je to věda, jak žít za méně, abyste mohli vydělit peníze k investování. Nemůžete vyhrát, dokud to neuděláte.”

Co z toho plyne? Ano, že investování je věda a že investování je třeba se naučit. A že stojí za to utrácet méně peněz, ale to jen tak mimochodem.

A co tak spojit vědu a investice? Ukazuje se, že… je to možné. Kromě toho – prostředky na první investici je možné získat spolu se vzdělávacím balíčkem. Ano, čtete dobře – se vzdělávacím balíčkem, ve kterém se kromě znalostí rozdávají peníze. Skoro jako vysokoškolské stipendium.

Takový balíček obsahuje sadu školení a dalších materiálů týkajících se investic do kryptoměn. Na trhu je mnoho vzdělávacích balíčků, ale pozor, jedná se o balíčky s kryptoměnou zaměřeny hlavně na začátečníky, kteří se chtějí do tohoto byznysu teprve dostat a nevědí, zda do kryptoměn budou investovat. A tak – první měnu mají zdarma, s balíčkem. Třeba přiznat, že jsem spolkl háček i s navijákem a okamžitě jsem začal kontrolovat v síti, zda se nejedná o podvod (dělejte to vždy).

Prohledal jsem síť a našel jsem… Balíček XRP

Hledal jsem a našel něco takového jako Balíček Ripple. Přiznám se, zaujal mě kvůli mincím, ne kvůli vzdělávacímu materiálu. Ripple je velmi nadějná kryptoměna a rád bych ji dostal zdarma.

Balíček Ripple (XRP) je typickým představitelem balíčků s kryptoměnou. Když jsem si ho objednal, materiály jsem dostal velmi rychle. Při zběžném pohledu – jsou kvalitní a zajímavým způsobem popisují různé aspekty investování do kryptoměn. Jak jsem psal, je to pro začátečníky, takže by to mělo být srozumitelné a opravdu je to tak.

Překvapilo mě však, že po objednání Balíčku Ripple dorazil dvěma způsoby – e-mailem i… klasickou poštou. Je tedy třeba zadat svoji adresu. Ale nejsou zapotřebí žádné další údaje, takže dobře. Aha, neočekávejte hrubé obálky nebo balíčky – většina školících materiálů se posílá na e-mailovou adresu uvedenou při zadávání objednávky. Výhodou je jistě to, že můžete volně a bez omezení využívat materiály nabízené prostřednictvím balíčku s kryptoměnou pro začínající investory.

Co si myslím… Balíček Ripple (XRP) a můj názor

Většinu z vás však asi zajímá nejvíce – co s bezplatnou kryptoměnou? Naštěstí přístup k mému Ripple jsem dostal okamžitě po převzetí zásilky od pošťáka. Obsahovala Kartu Ripple (kousek papíru s kódem) a pokyny, jak se přihlásit do peněženky.

Tokeny Ripple jsou uloženy na externím účtu, který je má zabezpečit během studia základů investování. Já jsem to nepotřeboval a okamžitě jsem prostředky převedl do své osobní kryptopeněženky. Neměl jsem žádný problém s kontaktem, jakož i s vyplacením celé částky, která se u mě objevila prakticky okamžitě.

Můj názor na Balíček Ripple je tedy překvapivě pozitivní. Myšlenka účtu spravovaného zprostředkovatelem se může zdát zvláštní, ale na druhé straně – chrání před hackerským útokem, protože v takovém případě škodu pokrývá zprostředkovatel. Takže – docela dobrá hračka pro začátečníky, pokud má někdo čas a sílu.


0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *